Udział chińskich górników w hashrate Bitcoina osiągnął 66%

Górnicy z Chin kontrolują obecnie dwie trzecie całkowitej mocy sieci Bitcoin. Poinformował o tym Reuters , powołując się na nowy raport CoinShares.

Według głównego badacza firmy Coinshares Christophera Bendixena, taka przewaga chińskich górników może wynikać z dużej liczby farm lub bardziej zaawansowanego sprzętu do wydobywania kryptowaluty.

Daje to przewagę chińskiemu przemysłowi wydobywczemu. Jeśli możesz zwiększyć swój udział w hashrate i wyprzedzić swoich konkurentów, to ogólnie rzecz biorąc, jest to dobre ”- powiedział Bendixen.

Główni producenci sprzętu wydobywczego, jak Bitmain, MicroBT i Canaan, mają swoje siedziby w Chinach i to w ich rękach jest większość mocy sieci BTC.

Przedstawiciele CoinShares zauważyli również, że od czerwca hashrate Bitcoina bardzo wzrósł, co było częściowo możliwe ze względu na wysoką opłacalność tej działalności i coraz mocniejszy sprzęt.

źródło: blockchain.com

Poniższy wykres pokazuje również, że pierwsze sześć największych puli (z wyłączeniem „nieznanych 25,3% udziału w sieci) to chińskie Poolin, F2Pool, BTC.com , Antpool, ViaBTC i BTC.Top

źródło: blockchain.com

Pomimo ostrej retoryki chińskich władz w sprawach kryptowalut, w listopadzie Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC) nie umieściła wydobycia kryptowalut na liście „niepożądanych branż”, które podlegają zakazowi.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.