Władze Nowego Jorku wprowadziły dwuletni zakaz wydobywania kryptowalut na PoW

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hawkool podpisała ustawę, która nakłada dwuletnie moratorium na wydobywanie kryptowalut Proof-of-Work (PoW) w stanie.

Nowojorski Senat zatwierdził projekt ustawy o dwuletnim zakazie dla nowych firm wykorzystujących nieekologiczne wydobycie kryptowalut jeszcze w czerwcu. Jednak Kathy Hochul jak dotąd powstrzymała się od podpisania go ze względu na silny lobbing ze strony branży.

Wcześniejsza wersja projektu ustawy, która zawierała trzyletnie moratorium na szerszy zakres możliwości wydobywczych, została odrzucona przez Zgromadzenie w czerwcu ubiegłego roku.

Przeciwnicy obecnej wersji, w tym republikański Assemblyman Robert Smullen, postrzegają zakaz jako „antytechnologiczny”. Hokul powiedziała:

Upewnię się, że Nowy Jork nadal będzie ośrodkiem innowacji finansowych, a także podejmę ważne kroki w celu realizacji priorytetu, jakim jest ochrona naszego środowiska.

Dla przypomnienia, w zeszłym tygodniu urzędnicy z Nowego Jorku wezwali wszystkich do skupienia się na ich podejściu do regulacji branży kryptowalutowej.

Comments (No)

Leave a Reply