W Stanach Zjednoczonych wprowadzono ustawę regulującą rynek kryptowalut

USA z nowymi regulacjami kryptowalut

Republikanie w Izbie Reprezentantów USA opublikowali ustawę regulującą branżę zasobów cyfrowych, która wymaga opracować odpowiednie zasady.

200-stronicowy dokument został nazwany Ustawą o Innowacjach Finansowych i Technologii XXI wieku. Zobowiązuje regulatorów do zdefiniowania pojęć „blockchain” i „cyfrowy zasób”.

Jednocześnie departamentom zabrania się ustalania zasad dotyczących formy, w jakiej obywatele mogą posiadać kryptowaluty.

Zgodnie z propozycją projekty typu blockchain będą czasowo zwolnione z tradycyjnej rejestracji w celu dystrybucji papierów wartościowych. Firmy emitujące aktywa cyfrowe będą mogły oferować tokeny o wartości do 75 milionów dolarów przez 12 miesięcy, ale z ograniczeniami w sprzedaży nieakredytowanym inwestorom.

Emitenci nadal są zobowiązani do przekazywania informacji do SEC, w tym rocznych i półrocznych raportów. Reguła będzie obowiązywać do czasu, gdy organy regulacyjne certyfikują projekt jako zdecentralizowany i przenoszą jego token do kategorii towaru.

Firmy nie będą mogły sprzedać więcej niż 10% całkowitej podaży aktywów jednemu nabywcy. Ustawa zawiera również sformułowania zabraniające mieszania funduszy klientów i firm.

To kluczowy moment dla Stanów Zjednoczonych jako światowego lidera w zakresie wdrażania innowacji i technologii. Cyfrowe aktywa mają potencjał, by zrewolucjonizować nasz system finansowy, a leżąca u jego podstaw technologia blockchain zapowiada się jako podstawa dla następnej generacji Internetu” – powiedział przewodniczący Izby Reprezentantów Patrick McHenry.

Ustawodawcy będą głosować nad dokumentem w przyszłym tygodniu.

https://agriculture.house.gov/uploadedfiles/fit_for_the_21st_century_act_of_2023.pdf

Comments (No)

Leave a Reply