Vitalik Buterin napisał o włamaniu na jego konto X

Więcej informacji na temat zhackowania konta Vitalika Buterina na platformie X

Niedawne włamanie na konto X Vitalika Buterina było spowodowane wymianą karty SIM. Współzałożyciel Ethereum wypowiadał się na ten temat w nowym serwisie społecznościowym Warpcast.

W końcu przywrócono moje konto T-mobile. Tak, była to wymiana karty SIM – czyli ktoś, wykorzystując socjotechnikę w samym T-mobile, przejął mój numer telefonu” – wyjaśnił deweloper.

10 września nieznane osoby przejęły kontrolę nad kontem X Buterina i opublikowały post zawierający phishing. Szacunkowa kwota szkód przekroczyła 691 000 dolarów.

Według współzałożyciela Ethereum, aby zresetować hasło na X, wystarczy uzyskać dostęp do numeru. Nawet jeśli jest powiązany z aplikacją do uwierzytelniania dwuskładnikowego, możesz po prostu odłączyć ją od konta.

W każdym razie cieszę się, że jestem w Farcaster, gdzie można zarządzać odzyskiwaniem mojego konta przy użyciu dobrego i przydatnego adresu Ethereum” – podsumował Vitalik Buterin.

Warpcast to zdecentralizowana sieć społecznościowa zbudowana na protokole Farcaster. Podczas rejestracji na platformie tworzony jest nowy, unikalny portfel z własną frazą seed. Na razie z aplikacji można korzystać wyłącznie na zaproszenie.

Comments (No)

Leave a Reply