Goldman Sachs złożył wniosek do SEC o wyemitowanie obligacji Bitcoin

Największy bank inwestycyjny w USA planuje umieścić instrumenty dłużne powiązane z funduszem giełdowym, zawierającym BTC.

Bank inwestycyjny Goldman Sachs złożył w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosek o emisję obligacji, których rentowność będzie powiązana z wynikami ETF ARK Innovation.

ETF może mieć dostęp do kryptowaluty, takiej jak Bitcoin, ale nie bezpośrednio, ale za pośrednictwem trustu. ETF ARK Innovation obejmuje akcje firm technologicznych, które opracowują rewolucyjne technologie, w tym blockchain.

ARK Innovation ETF jest funduszem notowanym na giełdzie, zarządzanym przez ARK Investment Management. Według Investing.com w ciągu ostatniego roku udziały funduszu wzrosły prawie trzykrotnie, z 40,20 USD do 114,78 USD. Wcześniej szefowa firmy, Catherine Wood, powiedziała, że ​​jest pozytywnie nastawiona do Bitcoina. Według najnowszych badań ARK Invest, przy różnym procencie wolumenu pierwszej kryptowaluty w portfelach inwestorów instytucjonalnych, jej cena może wahać się od 100 000 do 500 000 USD.

Na początku marca prezes Goldman Sachs John Waldron ogłosił, że bank szuka możliwości zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania klientów na bitcoiny. Powiedział, że zainteresowanie inwestorów główną monetą cyfrową wciąż rośnie. W zeszłym tygodniu inny duży amerykański bank inwestycyjny, Morgan Stanley, jako pierwszy w Stanach Zjednoczonych umożliwił klientom inwestowanie w fundusze, których aktywa są wyłącznie kryptowalutami.

Comments (No)

Leave a Reply