Użytkownicy masowo zamykają pozycje, aby wycofać środki z giełdy BitMEX

Traderzy zamykają długie pozycje w kontraktach terminowych na bitcoiny na BitMEX w związku z oskarżeniami pod adresem zarządu.

Od czasu ogłoszenia w czwartek przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i Departament Sprawiedliwości (DOJ) ponad 40 000 bitcoinów zostało wycofanych z BitMEX, czyli ponad 420 milionów dolarów wg aktualnych kursów.

W tym samym czasie wolumen otwartych pozycji na bitcoinie zmniejszył się o ponad 22% z 592 mln USD do 460 mln USD. W porównaniu do maksimum 1 września wynoszącego około 1 mld USD, spadek wyniósł ponad 50%.

Dane wskazują, że różnica między ceną kontraktów futures BitMEX a ceną spot kryptowaluty spadła z 6% do 1,84%. Zjawisko to tłumaczy zamykanie długich pozycji przez klientów BitMEX.

Zwykle transakcje futures są sprzedawane powyżej ceny rynkowej, a aktywność zakupowa znajduje odzwierciedlenie w kwocie nadpłaty. Na innych platformach pochodnych wartość pozostaje na tym samym poziomie.

BitMEX ma środki do walki z CFTC i DOJ z najlepszymi prawnikami w branży. Ogłosili już, że nie zgadzają się z oskarżeniem, co może skutkować dość długą walką”- powiedział w rozmowie z CoinDesk CEO Equilibrium Alex Melikhov .

Comments (No)

Leave a Reply