Giełda BitMEX przyznała dotację w wysokości 60 tys $

Giełda BitMEX, której właścicielem jest spółka HDR Global Trading Limited, ogłosiła dotację w wysokości 60 000 USD dla dewelopera Bitcoin Core, Michaela Forda. Fundusze pomogą mu w przeprowadzeniu prac nad projektem.

Michael Ford, znany również pod pseudonimem fanquake , jest współtwórcą Bitcoin Core od 2012 r., a ostatnio został dodany do listy specjalistów ds. wsparcia projektów oprogramowania.

HDR Global Trading Limited oświadczył w oświadczeniu, że firma jest dumna, że ​​może wspierać rozwój Bitcoin i pomóc w jego dalszym skalowaniu, stabilności i prywatności. Zgodnie z warunkami umowy fanquake nie powinien uczestniczyć w projektach innych niż Bitcoin Core.

HDR Global Trading Limited, podobnie jak wszystkie inne firmy w przestrzeni kryptowalut, jest w dużym stopniu zależna od pracy wolontariuszy koderów, którzy są zaangażowani w misję i ideały Bitcoin. To trudna, wyczerpująca i często niewdzięczna praca. Dlatego uważamy, że obowiązkiem korporacji jest oddanie hołdu projektom, które im pomogły i z których pochodzi ich model biznesowy. Bez milionów bezpłatnych godzin pracy dla twórców projektów open source, które leżą u podstaw naszych systemów operacyjnych, serwerów internetowych, narzędzi i samego Bitcoina, platforma handlowa BitMEX po prostu nie istniałaby. Nie zapominamy o tym darze ”- powiedział CTO i współzałożyciel firmy Sam Reed.

W maju tego roku BitMEX wsparł również Massachusetts Institute of Technology (MIT) Digital Currency Initiative, która prowadzi badania nad globalnym ekosystemem kryptowalut.

W styczniu Fundacja Ethereum ogłosiła dotację dla zespołu programistycznego Parity Technologies w wysokości 5 mln USD, która została przeznaczona na dalsze prace nad skalowaniem, użytecznością i bezpieczeństwem platformy Ethereum.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.