Tron ogłosił aktualizację sieci SUN i uruchomienie własnego stablecoin’a

Założyciel projektu kryptowaluty Tron, Justin Sun ogłosił daty aktywacji następnej aktualizacji protokołu SUN Network i uruchomienia tokena USDT na łańcuchu bloków Tron.

Wśród ulepszeń protokołu Justin Sun wymienia dodanie wieloplatformowej infrastruktury i łańcuchów zdecentralizowanych aplikacji, które „znacznie zwiększają przepustowość sieci Tron, w tym liczbę transakcji na sekundę i wydajność inteligentnego wykonywania umów”.

Uruchomienie sieci testowej SUN Network zaplanowano na 30 maja, oficjalne uruchomienie aktualizacji zaplanowano na 10 sierpnia. Od 15 września Tron rozpocznie optymalizację protokołu, aby uprościć interakcję z wcześniej zintegrowanymi modułami.

Nasze plany obejmują realizację nieograniczonego skalowania głównej sieci przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa zasobów i wsparcia społeczności dla tworzenia ekosystemu sidechain ”, zauważają deweloperzy.

Na dzisiaj tj. 9 kwietnia, planowane jest uruchomienie zapowiadanego wcześniej stablecoina na łańcuchu bloków Tron. Justin Sun ogłosił to w podcastie Bad Crypto .

Według niego partnerstwo z Tether rozszerzy możliwości twórców gier hazardowych i innych zdecentralizowanych aplikacji w ekosystemie Tron.

Widzimy znaczne zainteresowanie USDT oparte na Tron od inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą skorzystać z dodatkowej prywatności. Wiele instytucji nie chce ujawniać informacji na temat kwot przechowywanych na ich rachunkach” – zauważył.

Innym obszarem zastosowania USDT-Tron będą konsumenckie płatności transgraniczne. W ten sposób założyciel Tron spodziewa się konkurować z Stripe i Square w dziedzinie przelewów mobilnych i handlu elektronicznego.

Przypomnijmy, że w kwietniu zespół Fundacji Tron poprosił japońskich programistów, aby nie opracowywali dAppów hazardowych opartych na ich platformie w celu zapewnienia zgodności z prawem.