Fundacja Tezos ma aktywa w wysokości 652 milionów dolarów, z czego 61% to BTC

Organizacja non-profit Tezos Foundation opublikowała półroczne sprawozdanie opisujące wyniki projektu od momentu uruchomienia swojej sieci.

Jedna z najciekawszych części raportu poświęcona jest strukturze aktywów organizacji. Na stan z dnia 31 lipca Fundacja Tezos ma fundusze na kwotę 652,22 mln USD, w tym:

61% – bitcoin;
15% to fundusz stabilizacyjny, który jest „konserwatywnym i zdywersyfikowanym portfelem” płynnych aktywów w szwajcarskich bankach, w tym obligacji, funduszy ETF i towarów.
15%kryptowaluta Tezos (XTZ);
6% to waluty fiducjarne przechowywane w kilku bankach w różnych jurysdykcjach (97% – dolar amerykański, 2% – euro i 1% – frank szwajcarski i funt brytyjski).

Od lipca ubiegłego roku organizacja rozdzieliła dotacje w wysokości 37,4 mln USD na 62 projekty z 23 krajów.

Większość środków bo 14,8 mln$ otrzymały projekty specjalizujące się w rozwiązaniach infrastrukturalnych, badaniach i edukacji.

Według CoinMarketCap , XTZ kosztuje obecnie 1,39 USD. Kapitalizacja na poziomie 916 mln USD plasuje Tezos na 16 miejscu CMC.

Od początku roku coin XTZ wzrósł o 200%, a teraz jego cena jest tylko o 12% niższa od historycznego maksimum.

Niedawno ogłoszono, że Elevated Returns planuje tokenizację nieruchomości o wartości 1 miliarda dolarów na platformie blockchain Tezos.

Współzałożycielka Tezos, Kathleen Breitman, skieruje 15% swojego udziału w projekcie na cele charytatywne w ramach programu Founders Pledge.

Jak widać nawet Tezos większość swojego kapitału trzyma w BTC co powinno dać do myślenia „domowym inwestorom”. Ostatnim czasem jest bardzo głośno o kryptowalutcie Tezos i są to tylko dobre informacje. Wydaje się, że dobrymi posunięciami marketibgowymi oraz rozwojem w odpowiedznim kierunku tezos szybko zmazał plamę z czasów ICO. Ludzie i inwestorzy w ICO zdaje się wybaczyli już winy właścicielom a projekt rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jak już wspominałem we wcześniejszych newsach, kwestią czasu pozostaje listing XTZ na Binance. Ale jak to z tym samodoskonalącym się blockchainem XTZ będzie przekonamy się wkrótce. 🙂

więcej o kryptowalucie Tezos przeczytasz klikając w link poniżej:

Comments (No)

Leave a Reply