Tezos wprowadza cenowe oracle Chainlink

Tezos wprowadza zdecentralizowane wyrocznie cenowe Chainlink

Tezos nawiązał współpracę z firmą Chainlink, która zapewnia dane o cenach w czasie rzeczywistym dla projektów społecznościowych.
Integracja oznacza, że ​​projekty w Tezos będą mogły wykorzystywać aktywne przepływy cen dla różnych aktywów podczas tworzenia produktów, na przykład zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi).

Dostawcy wyroczni cenowych zapewniają infrastrukturę potrzebną do skalowania produktów kryptowalutowych, szczególnie w branży DeFi, gdzie aktywa kryptograficzne są sprzedawane na różnych rynkach wtórnych, co utrudnia wycenę.

Wyrocznie Chainlink organizują i weryfikują przepływy cen ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych, aby uzyskać wiarygodną średnią cenę. Wyrocznie firmy zostały zintegrowane w różnych formach w Google, Oracle i SWIFT, a także w projektach kryptowalutowych bZx , Polkadot i Celsius Network.

W ramach projektu Cryptonomic stworzono język SmartPy , który posłuży do opracowania inteligentnych umów niezbędnych do wdrożenia wyroczni Chainlink w infrastrukturze Tezos.

Zalecamy, aby programiści Tezos używali Chainlink podczas tworzenia inteligentnych kontraktów, ponieważ bezpieczna zdecentralizowana sieć Oracle-Chain Chainlink otwiera nowe możliwości w DeFi i innych obszarach” – powiedział Vishakh Null, współzałożyciel firmy Cryptonomic.

CEO Chainlink Siergiej Nazarow zauważył, że wiele firm przechodzi na oparte na umowach rozwiązania dla wyroczni ze względu na trudności związane z tworzeniem zdecentralizowanego systemu cenowego. Powiedział, że to przedsięwzięcie jest jak stworzenie zupełnie nowego blockchaina.

https://medium.com/the-cryptonomic-aperiodical/bringing-secure-chainlink-oracles-to-tezos-8b7b917e5c18

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.