Tether wstrzymuje emisję USDT w sieciach Kusama, Bitcoin Cash i Omni Layer

Tether rezygnuje z kilku blockchainów

17 sierpnia Tether, emitent stablecoinów USDT, przestał emitować aktywa w ekosystemach Kusama, Bitcoin Cash SLP i Omni Layer.

Jeśli blockchain nie ma znaczącego wsparcia przez dłuższy czas i nie wykazuje oznak ożywienia, jego wykorzystanie staje się nieefektywne i może zagrozić naszemu bezpieczeństwu” – wyjaśniają przedstawiciele emitenta.

Firma będzie nadal kupować tokeny z tych sieci przez co najmniej rok. Użytkownicy mogą również wymieniać monety na USDT z innych łańcuchów bloków za pośrednictwem różnych giełd.

Projekt Omni był pierwszym protokołem, za pomocą którego Tether emitował stablecoiny w sieci bitcoin. Firma zastrzegła sobie możliwość ponownego rozważenia tego projektu w przyszłości.

Przedstawiciele firmy podkreślili, że nadal są zaangażowani w rozwój inteligentnych kontraktów RGB, które pozwalają budować 2 i 3 poziomy na szczycie łańcucha blokowego bitcoin.

Jesteśmy głęboko przekonani, że RGB zapoczątkuje nową erę kryptowalut, inteligentnych kontraktów i praw cyfrowych, przy pełnym wsparciu głównych graczy w naszej branży. Gdy tylko USDT na RGB zacznie działać, świat zobaczy ten zasób na kolejnej superpotężnej i skalowalnej warstwie” – podsumował Tether.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.