Zespół Frax Finance uruchomił blockchain Fraxtal L2

Fraxtal L2 już działa

Projekt DeFi Frax Finance uruchomił własną sieć drugiego poziomu opartą na Ethereum. Fraxtal jest początkowo dostępny dla ograniczonej liczby „partnerów startowych”.

Protokół kompatybilny z EVM opiera się na technologii Rollups i jest tworzony przy użyciu OP Stack. Fraxtal będzie częścią ekosystemu Superchain Optimism wraz z Base od Coinbase.

Blockchain początkowo obsługuje kluczowe rozwiązania infrastrukturalne, takie jak Etherscan, a także aplikacje od kluczowych partnerów wprowadzających na rynek, w tym Safe, Chainlink oracles, mosty międzyłańcuchowe od Axelar i LayerZero.

Oczekuje się, że sieć stanie się powszechnie dostępna w „najbliższych dniach”. Fraxtal będzie pełnił funkcję platformy dla dapps’ów, skupiający się na DeFi.

Frax Finance jest emitentem zdecentralizowanych stablecoinów Frax (FRAX) i Frax Ether (FRAXETH). Projekt zarządzany jest przy użyciu tokenów Frax Shares (FXS).

6 marca zespół zrobi migawkę FXS zablokowanego do stakowania w celu głosowania, aby zgromadzić punkty lojalnościowe Fraxtal (FXTL). W przyszłości będą nagradzać twórców i użytkowników niektórych aplikacji.

Twórcy nie określili, czy planują w przyszłości przekształcić FXTL w prawdziwe tokeny.

Comments (No)

Leave a Reply