Tesla nie sprzedaje Bitcoina

Gigant samochodów elektrycznych Tesla nie zmienił nic w swoim portfelu Bitcoinów (BTC) w ostatnim kwartale. Firma Elona Muska trzyma tysiące BTC od czerwca 2022 r. i nawet wzrost cen w ostatnich miesiącach 2023 r. nie zdołał tego zmienić.

Tesla nadal HODLuje BTC

Wczoraj Tesla opublikowała swój raport kwartalny. Nie wspomniano w nim ani razu o Bitcoinie. Na tej podstawie można wywnioskować, że firma warta miliardy dolarów nie przeprowadziła ani jednej transakcji z cyfrowym aktywem. W lutym 2021 r. świat kryptowalut zawrzał, gdy Tesla ogłosiła, że zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina. Po kilku miesiącach sprzedano 10%, głównie w celu przetestowania płynności kryptowaluty. Dokładnie było to 4320 BTC. W czerwcu 2022 r. na rynek trafiło aż 75%. Po tym czasie Tesli pozostało 10 720 Bitcoinów i od tego czasu liczba ta nie uległa zmianie. To już szósty kwartał z rzędu, w którym Tesla nie dokonała żadnych zmian w swojej pozycji BTC. Przy obecnym kursie BTC, portfel Tesli ma wartość ponad 431 milionów dolarów. Na początku ubiegłego kwartału wartość całego portfela wynosiła około 289 milionów dolarów. W ciągu 3 miesięcy wzrosła do ponad 453 milionów dolarów. Wyniki finansowe Tesli za czwarty kwartał były niższe od szacunków analityków zarówno pod względem przychodów, jak i zysków. Producent pojazdów elektrycznych odnotował skorygowany zysk w wysokości 0,71 USD na akcję. To nieco poniżej oczekiwań Wall Street – 0,73 USD. Co więcej, przychody wyniosły 25,17 mld USD. To również wynik poniżej oczekiwań analityków na poziomie 25,87 mld USD. Pomimo tych danych Tesla utrzymała silną wiarę w swoją długoterminową wizję.

3 największy posiadacz bitcoinów

Ze swoimi BTC Tesla zajmuje 3. miejsce pod względem największych notowanych posiadaczy Bitcoinów. Tak wynika z danych Bitcoin Treasuries. Notowaną na Nasdaq spółkę wyprzedzają jedynie górnik Marathon Digital Holdings oraz MicroStrategy, dostawca oprogramowania. Marathon Digital Holdings ma w swoim bilansie 13 726 BTC, a MicroStrategy od lat znajduje się o głowę wyżej. W portfelu firmy Michaela Saylora znajduje się 189 150 BTC.

Comments (No)

Leave a Reply