Czy Hardfork Ethereum London spowoduje awarię niektórych tokenów?

Hardfork Ethereum London ma zostać aktywowany w pierwszym tygodniu sierpnia. Twórca Ethereum Tim Beiko stwierdził jednak, że po aktualizacji niektóre tokeny mogą stać się całkowicie bezużyteczne potwierdzając opinię Alexa Kroegera.

Hardfork London zawiera propozycję EIP-1559, co oznacza, że ​​ETH zostanie zniszczone po uiszczeniu opłat. Powinno to zmniejszyć opłaty transakcyjne. Jednak oprócz EIP-1559 aktualizacja zawiera również propozycję EIP-3529, w ramach której następuje odmowa zwrotu gazu. „Jak działa Ethereum, jeśli przechowujesz dane online? Po oczyszczeniu danych otrzymasz niewielki zwrot kosztów za gaz. Ma to na celu zachęcenie programistów do „oczyszczenia” sieci po sobie” – powiedział twórca Ethereum Tim Beiko (Tim Beiko).

Pomysł brzmi nieźle, ale w praktyce twórcy wykorzystali ten mechanizm dla zysku. Gdy opłaty w sieci Ethereum były niskie, zapełniali sieć „śmieciowymi danymi”, a następnie, gdy opłaty rosły, dane były usuwane z sieci i otrzymywali zwroty za gaz. Na tym mechanizmie zbudowanych jest kilka „tokenów gazu”, takich jak GST2 lub CHI. Na przykład teraz koszt GST2 wynosi około 200 USD, a przed zatwierdzeniem hardfforka London jego cena osiągnęła 600 USD. Po aktualizacji mechanizm refundacji gazu zostanie wyłączony i takie tokeny przestaną działać. „Staną się bezużyteczne po aktualizacji London. Ale oczywiście nie mogę powiedzieć, czy ich cena spadnie do zera, czy nie – rynek jest często bardzo irracjonalny”- powiedział Beiko.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.