Sacramento Kings. Najpierw koparki ETH, teraz tokeny klubowe.

Klub Sacramento Kings, grający w lidze NBA, uruchamia oparty na blockchain program motywacyjny w swojej aplikacji Call the Shot.

Aplikacja umożliwia kibicom dokonywanie prognoz online dotyczących wyników drużyny lub poszczególnych wskaźników koszykarzy zarówno przed meczem, jak i podczas meczu.

Aktywność fanów przez cały sezon będzie monitorowana, a za ich zakłady otrzymają punkty (tokeny) w wirtualnym portfelu Sacramento Kings + Golden 1 Center..

Sacramento Kings zauważył, że tokeny te nie mają wartości pieniężnej i nie można ich przekazywać innym użytkownikom. Można je jednak wymienić na różne nagrody: akcesoria klubowe z autografami zawodników lub bilet do miejsca w pierwszym rzędzie na meczach domowych drużyny.

Prezes klubu Vivek Ranadiv powiedział, że klub dopiero zaczyna rozumieć korzyści płynące z technologii. Jego zdaniem blockchain zmienia sposób prowadzenia biznesu na całym świecie, zapewniając bezpieczne transakcje między różnymi sektorami i klientami.

Projekt jest realizowany we współpracy z platformą blockchain do sprzedaży biletów Blockparty. Użytkownicy Call Call będą mogli zdobywać tokeny w sezonie 2019/2020, który wkrótce się rozpocznie.

Comments (No)

Leave a Reply