Społeczność Shiba Inu domaga się, aby Grayscale uruchomił SHIB-ETF

SHIB-ETF? To chyba niemożliwe

Społeczność Shiba Inu stworzyła petycję na platformie Change.org, żądając, aby firma inwestycyjna Grayscale Investments rozważyła uruchomienie funduszu giełdowego (ETF) powiązanego z aktywami kryptograficznymi SHIB. Petycja została opublikowana w niedzielę 25 lutego i jest skierowana do dyrektora generalnego Grayscale Michaela Sonnensheina.

Głównym inicjatorem jest członek społeczności występujący pod pseudonimem SHIB BPP. Pod petycją zebrano już 668 podpisów z wymaganych 1000. Zwolennicy SHIB-ETF podali główne powody wprowadzenia produktu na rynek. Po pierwsze, posiadacze SHIB twierdzą, że ten memcoin jest drugim najpopularniejszym aktywem kryptograficznym w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że rynek jest gotowy na fundusze ETF powiązane z SHIB.

Po drugie, autorzy petycji są przekonani, że dzięki funduszom notowanym na giełdzie na SHIB inwestorom łatwiej będzie uzyskać dostęp do aktywów. Jako token ERC-20, SHIB nie jest klasyfikowany jako papier wartościowy w teście Howeya, więc posiadacze tokenów twierdzą, że Grayscale nie powinien mieć żadnych problemów regulacyjnych z uruchomieniem ETF na SHIB.

Po zatwierdzeniu w styczniu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kasowych funduszy ETF na Bitcoiny, firmy inwestycyjne zaczęły składać wnioski o uruchomienie funduszy notowanych na giełdzie powiązanych z eterem. Dlatego teraz członkowie społeczności kryptowalut mają nadzieję, że memcoiny również mają szansę.

Jednak na razie prawdopodobieństwo zatwierdzenia jest niskie, ponieważ organ regulacyjny nie podjął jeszcze decyzji w sprawie funduszy ETF dla kryptowalut innych niż BTC.

Na początku lutego SEC opóźniła decyzję w sprawie wniosku Invesco Galaxy o uruchomienie spotowych ETH-ETF.

Comments (No)

Leave a Reply