Szef Binance przewiduje wzrost ceny Bitcoina

Chang Peng Zhao, CEO giełdy kryptowalut Binance, opowiedział się po stronie tych, którzy są pewni, że nadchodzące zmniejszenie nagrody blokowej o połowę nie zostało jeszcze uwzględnione w cenie Bitcoinów. Dlatego też wartość, pierwszej kryptowaluty, z pewnością będzie rosła po halvingu. Jest tego pewien.

Przypomniał, że to wydarzenie, które już miało miejsce dwukrotnie, historycznie miało pozytywny wpływ na dynamikę ceny BTC.

Jednocześnie Zhao zaznaczył, że historia niekoniecznie się powtórzy. Cena zależy jednak od podaży i popytu, a nie od kosztów produkcji monet. Dodał jednak, że górnicy mogą nie chcieć sprzedawać ich poniżej kosztów, co jeszcze bardziej zmniejsza podaż.

Ponadto, według Zhao, skutkiem halvingu będzie spadek inflacji Bitcoinów, co również stymuluje wzrost cen.

Zhao podkreślił również, że istnieją pewne bariery psychologiczne w postaci okrągłych liczb. Teraz jest to 10 000 USD, wokół której cena BTC będzie się wahać przez pewien czas.

Przypomnijmy, że nie tylko szef Binance przewiduje wzrost notowań Bitcoina. Współzałożyciel firmy analitycznej Fundstrat Global Advisors Tom Lee jest przekonany, że cena potroi się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, przewidział 100 000 $ do końca 2021 r.

Jednak inny współzałożyciel tej samej firmy, Jason Williams, uważa, że halving nie będzie miał żadnego specjalnego wpływu na cenę. Analitycy CoinMetrics stwierdzili nawet, że cena zachowa się podobnie jak było w przypaku halvingu Litecoina.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.