Słowenia była gospodarzem pierwszego europejskiego szczytu Blockchain

11 kwietnia br. miasto Brdo pri Kranju w Słowenii zorganizowało pierwszy europejski szczyt Blockchain, podczas którego przedstawiciele międzynarodowych organizacji rządowych i jedne z najbardziej szanowanych firm w branży blockchain na całym świecie zajęli się najbardziej palącą kwestią, którą zajmują się wszystkie firmy ICO.

Wydarzenie zorganizowane przez Blockchain Alliance Europe, rząd Republiki Słowenii i ConsenSys doprowadziło do wniosku, że firmy typu blockchain są podstawą nowego przemysłu i dyktują wiodącą zasadę nowej ery cyfrowej, którą wielu uważa za czwartą rewolucję przemysłową. Powinno to również zmotywować instytucje rządowe, które powinny zapewnić nowo powstającym przedsiębiorstwom korzystniejsze warunki, aby Europa stała się najbardziej pożądanym miejscem docelowym dla technologii blockchain.

Konferencja rozpoczęła się powitaniem, które wygłosił premier Republiki Słowenii dr. Miro Cerar, który podkreślił kilka działań, które z powodzeniem wprowadziły Słowenię na europejską i globalną mapę blockchain. Podkreślił znaczenie systematycznego tworzenia pozytywnego wsparcia i otoczenia regulacyjnego dla rozwoju przedsiębiorczości blockchain oraz nabywania i szkolenia pracowników najwyższego szczebla w dziedzinie technologii blockchain. Dodał, że ​​przedstawiciele lokalnych firm doskonale zdają sobie z tego sprawę, ponieważ z zadowoleniem przyjmują rozporządzenie i dostosowanie ram legislacyjnych.

Inni uznani międzynarodowi i lokalni eksperci zgodzili się, że Europa jest sercem szybko rozwijającego się przemysłu blockchain. Słowenia znajduje się w czołówce tych przedsięwzięć, które w nadchodzących latach mogą nie tylko przyczynić się do jej rozpoznawalności, ale także do stymulującego wzrostu gospodarczego i nowych miejsc pracy w branży zaawansowanych technologii.

Dzięki wyjątkowemu wzrostowi liczby firm blockchain, Słowenia wypełniła w zeszłym roku 500 nowych wakatów” – powiedziała Tanja Bivic, prezes Blockchain Alliance Europe i współgospodarz wydarzenia. „Tylko w ubiegłym roku było 8 słoweńskich firm, które z powodzeniem wdrożyły swoje ICO, a tym samym wprowadziły temat do praktycznie każdego słoweńskiego domu. Udane ICO przynosi inwestorom wiele zaangażowania, ale zapewnia także nowe możliwości zatrudnienia, kreatywne środowiska biznesowe i nowe, dynamiczne firmy przyszłości„.

Inni mówcy i uczestnicy podkreślili niezwykłą przydatność technologii blockchain w sektorze gospodarczym i publicznym. Oprócz digitalizacji danych i zwiększenia kontroli nad ich wykorzystaniem, innowacyjna technologia może zapewnić przejrzystość i zwinność oraz może przyspieszyć serię bardzo czasochłonnych biurokratycznych procedur. O jego integracji z codziennym życiem i działalnością biznesową rozmawiali także przedstawiciele międzynarodowych projektów, które z powodzeniem zastosowały ją w odpowiednich dziedzinach medycyny, finansów, muzyki i biometrii.

Wiele uwagi skierowano na długo wyczekiwanego Josepha Lubina, współzałożyciela drugiej najważniejszej kryptowaluty Ethereum i CEO ConsenSys, która cieszy się najwyższym uznaniem społeczności krypto.

Wraz z eksplozją rozwiązań blockchain pojawiają się również zdecentralizowane aplikacje, które wraz z przejściem do nowej rewolucji przemysłowej odwrócą nasze poglądy na temat natury cyfrowej tożsamości, operacji biznesowych i wymiany danych” – powiedział Lubin.

Firmy Blockchain są podstawą nowego przemysłu, dlatego będą miały znaczący wpływ na różne aspekty w Europie i na świecie. Technologia blockchain zapewnia przejrzystość, prostotę i uczciwość istniejącym organizacjom rządowym i społecznym. Słowenia ma niewiarygodną szansę, aby stać się docelowym miejscem na przyszłość. Dzięki wyjątkowej wiedzy o technologii i dużej liczbie projektów, które już korzystają z technologii blockchain, aby zmienić świat na lepsze, wszystko, czego potrzebuje, to odpowiednie ramy prawne i ekonomiczne, które umożliwią płynne prowadzenie działalności biznesowej i zachęcą do dalszego wzrostu.