Bank of America dołączył do Marco Polo Blockchain Trade Network

Bank of America dołączył do Marco Polo, konsorcjum pracującego nad zwiększeniem wydajności handlu międzynarodowego za pomocą technologii blockchain.

Założony przez start-upy R3 i TradeIX, Marco Polo jest zbudowany na platformie blockchain Corda R3. Sieć ma na celu zapewnienie transakcji w czasie rzeczywistym, lepszą przejrzystość relacji handlowych i większą dostępność do kapitału.

Geoff Brady, szef globalnego handlu i finansów w łańcuchu dostaw w Global Transaction Services w Bank of America, powiedział:

„Dołączenie do sieci Marco Polo wpisuje się w nasz strategiczny cel polegający na przekształcaniu postępów technologicznych w rozwiązania handlowe odpowiadające potrzebom klientów. Z niecierpliwością czekamy na efekty nowej technologii, któa może zapewnić większą przejrzystość dla naszych klientów w całym cyklu życia transakcji”.

David E. Rutter, dyrektor generalny R3, powiedział, że ma nadzieję, że więcej amerykańskich banków przyłączy się do Marco Polo.

Wraz z rozwojem sieci rośnie również liczba sposobów użycia technologii blockchain… …Rynek finansowy to jeden z takich obszarów, który może najbardziej skorzystać z zastosowania blockchain”.

Na początku tego miesiąca Mastercard również dołączył do konsorcjum Marco Polo.

W zeszłym roku Bank of America miał 313,5 miliarda dolarów kapitalizacji rynkowej, co plasuje go na 13. miejscu na świecie i na szóstej co do wielkości spółce publicznej w USA.

https://www.coindesk.com/bank-of-america-joins-marco-polo-blockchain-trade-network

Comments (No)

Leave a Reply