Rząd Wenezueli rozdaje własną kryptowalutę na święta !!!

Rząd Maduro obiecuje po 0,5 Petro (PTR)  8 milionom Wenezuelczyków.

Petro to cyfrowy token rzekomo mający pełne pokrycie w zasobach wenezuelskiej ropy naftowej . Kryptowaluta została wprowadzona w Wenezueli na początku 2018r.  Token miał na celu poprawę sytuacji gospodarczej kraju, ale jak na razie nie zapowiada się aby w jakikolwiek sposób  miało to uratować kraj z zapaści.

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro ogłosił, że w tym tygodniu rząd wypłaci po pół petro wenezuelskim emerytom i pracownikom publicznym jako premię świąteczną.

Z łącznie 4500 000 emerytów i 3 500 000 pracowników publicznych Maduro powiedział w przemówieniu z 15 grudnia, że ​​spodziewa się dostarczyć po pół PTR ponad 8 milionom Wenezuelczyków w tym tygodniu.

Przy ustalonej przez rząd Wenezueli wartości 60 USD średnia premia Petro, którą otrzyma każdy Wenezuelczyk, będzie równa 30 USD. Szacuje się, że rząd wyda około 240 milionów dolarów, zgodnie z wyceną podaną przez państwową kryptowalutę.

Maduro ogłosił, że w tym tygodniu rozpocznie się „nowy etap ochrony ekonomicznej i społecznej” w gospodarce Wenezueli, odnosząc się do świątecznej zapowiedzi rozdawania petro.

Prezydent wyraził wprost, że „budują Petro (…) od prawie 2 lat” i dodał, że „pierwszą rzeczą, którą zrobił z Petro, było umieszczenie 5 miliardów baryłek ropy jako wsparcia”, podsumowując że już produkują te beczki ropy, aby mieć je „tylko dla Petro”. Jednak później wspomniał również, że mają już „30 milionów baryłek ropy”, które są częścią „bezpośredniego materialnego bogactwa, które utrzymuje Petro dla każdego, kto chce je zdobyć”.

Maduro stwierdził również, że podpisał już umowy z „50 000 kupcami w kraju”, aby zaakceptować Petro jako formę płatności w wielu placówkach.

Biorąc pod uwagę historię rządu Wenezueli, należy nie brać tych doniesień zbyt optymistycznie , Maduro wiele razy wycofywał się ze swych obietnic , co może mieć miejsce także w tej sytuacji .

Zródło: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.