Ethereum: hard fork Shanghai przesunięty na kwiecień

Hard fork Shanghai w sieci głównej Ethereum przełożony

Deweloperzy Ethereum przesunęli hard fork w Shanghai o około dwa tygodnie. Aktualizacja mainnetu odbędzie się w kwietniu, a ostateczne testy w sieci Goerli odbędą się 14 marca.

Zmianę daty ogłoszono podczas spotkania deweloperów ETHDenver #BUIDLathon & Festival, 2 marca. Wszyscy zgodzili się poczekać co najmniej dwa tygodnie po hard forku w sieci Goerli, który zaplanowano na 14 marca. To będą ostatnie testy aktualizacji Shanghai przed wprowadzeniem jej do sieci głównej Ethereum.

Zwykle, gdy aktualizujemy główną sieć, dajemy co najmniej dwa tygodnie po ogłoszeniu. Wyobraź sobie, że 14 marca aktualizujemy Goerli, wszystko idzie dobrze, a 16 marca przeprowadzamy hard fork głównej sieci. Myślę, że najlepiej będzie przenieść hard fork na pierwsze tygodnie kwietnia” – powiedział Tim Beiko, jeden z wiodących deweloperów Ethereum.

Do tej pory nie ustalono dokładnej daty hard forka. Deweloperzy planują spotkać się 16 marca i biorąc pod uwagę wyniki aktualizacji Goerli, ustalą dokładny czas aktualizacji głównej sieci. Aktualizacja w Shanghai pozwoli wypłacić zablokowane ETH użyte do stakingu.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.