Rosyjski miliarder uruchomi własnego stablecoina zabezpieczonego metalami

Rosyjski miliarder Władimir Potanin, ujawnił plany swojej firmy  Norlisk Nikiel dotyczące uruchomienia stablecoin zabezpieczonego metalami w 2019 roku.

Nornick wkrótce wyda własnego stablecoina, który będzie wspierany przez metale produkowane przez firmę. Według Potanina będą to  nowe aktywa kryptograficzne „o mniejszej zmienności i silniejszych powiązaniach z rzeczywistymi wartościami, w porównaniu do innych znanych kryptowalut„.

Nornickel jest wiodącą rosyjską firmą zajmującą się produkcją metali i górnictwem. Jest największym producentem palladu i niklu rafinowanego oraz jednym z największych producentów platyny i miedzi. Grupa wytwarza także kobalt, rod, srebro, złoto, ruten, iryd, selen, tellur i siarkę.

Stablecoin umożliwi nam dotarcie do zupełnie nowego kręgu inwestorów o bardzo dużym kapitale” – zaznaczył Potanin.

Według Potanina Nornickel opracowuje obecnie szereg alternatywnych projektów w dziedzinie gospodarki cyfrowej, a także wdraża i testuje różne cyfrowe rozwiązania do analizy dużych zbiorów danych. Twierdzi, że wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w analizie danych statystycznych pozwala firmie zaoszczędzić nawet 25 milionów dolarów rocznie.

Szef Nornickel uważa, że ​​takie dane mają szczególną wartość dla firm działających w powiązanych branżach. Potanin rozważa również założenie firmy, która dostarczy rozwiązania do cyfrowej analizy produkcji.

Na początku tego roku Nornickel założył Rosyjski Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców (RUIE), który obecnie popiera poprawki do rosyjskich projektów ustaw dotyczących regulacji kryptowalut.