Renault testuje narzędzie certyfikacji oparte na blockchain

Francuska grupa producentów samochodów Renault opracowała rozwiązanie blockchain Xceed (eXtended Compliance End-to-End Distributed) w celu certyfikacji wszystkich komponentów pojazdów i procesów produkcyjnych, począwszy od projektu.

Narzędzie jest oparte na technologii IBM Hyperledger Fabric. W jego tworzeniu i testowaniu uczestniczyło kilka firm motoryzacyjnych, w tym Continental, Faurecia, Plastic Omnium i Saint-Gobain.

Zgodnie z komunikatem prasowym rozwiązanie ma służyć do śledzenia i certyfikacji zgodności części w coraz bardziej rygorystycznym środowisku regulacyjnym.

Technologia Blockchain umożliwia wielu uczestnikom udostępnianie i śledzenie informacji przy zachowaniu przewagi konkurencyjnej w branży motoryzacyjnej. Przyspiesza wymianę informacji, ponieważ dane są dostępne w czasie rzeczywistym i zapewnia większą wydajność w sieci, która jest rozproszona, a nie scentralizowana”- stwierdza oświadczenie.

Uruchomiony w 2019 r.XCEED jest wynikiem współpracy między partnerami z branży motoryzacyjnej (Continental, Faurecia, Plastic Omnium i Saint-Gobain), owocem zbiorowej inteligencji i adaptacyjnej zwinnej metodologii, która wyznaczyła bezprecedensowe, wielofirmowe podejście do udostępniania danych i zarządzanie projektami.

Testy w fabryce Renault w Douai posłużyły do ​​skonsolidowania wartości i wydajności, jakie technologia blockchain zapewnia przemysłowi motoryzacyjnemu, dzięki zarchiwizowaniu ponad miliona dokumentów i szybkości 500 transakcji na sekundę.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.