Nowe granty o wartości 3,8 mln $ od Fundacji Ethereum

Fundacja Ethereum ogłosiła dystrybucję kolejnych dotacji w wysokości 3884000 USD dla zespołów pracujących nad ulepszeniem ekosystemu.

W szczególności projekty, których działania są związane z inicjatywami edukacyjnymi, kryptografią, Ethereum 2.0 i rozwiązaniami skalowania drugiego rzędu będą odbiorcami dotacji.

Fundusze zostały przekazane 28 współpracownikom, w tym firmie konsultingowej blockchain Akomba Labs w celu zaangażowania społeczności i edukacji oraz Beacon Fuzz, która będzie szukać błędów w Ethereum 2.0. Ponadto wśród odbiorców znalazł się również FOSS Responders, który ma na celu wspieranie start-upów i społeczności w czasie pandemii koronawirusa.

Dotychczasowa dystrybucja grantów Fundacji Ethereum wskazuje na zwiększone zainteresowanie organizacji problemem skalowania, ale w tym przypadku nacisk położono również na zbliżające się uruchomienie Ethereum 2.0. Wśród innych beneficjentów grantów byli twórcy klientów Lighthouse i Prysm, którzy otrzymali zaktualizowaną wersję blockchain.

Comments (No)

Leave a Reply