Największe giełdy kryptowalut łączą siły w celu uporządkowania rynku kryptowalut

Jedne z największych na świecie giełd kryptowalut łączą siły w walce z oszustwami kryptograficznymi i doprowadzeniem porządku w branży kryptowalut.

Tak duże giełdy kryptowalut jak Bitstamp, BitFlyer USA i Bittrex dołączyły do ​​samoregulującego się Stowarzyszenia Wirtualnych Towarów, założonego niedawno przez właścicieli platform Gemini, Tyler i Cameron Winklevoss.

Przedstawiciele szesciu giełd kryptowalut zorganizują swoje pierwsze spotkanie we wrześniu i przedyskutują dalsze kroki w celu polepszenia bezpieczeństwa użytkowników i giełd. Organizacja będzie rozwijać standardy branży kryptowalutowej i propagować zasady przejrzystości w ramach rynku kryptowalut.

Maria Filipakis, która wcześniej pracowała w Departamencie Usług Finansowych w Nowym Jorku i miała udział w opracowywaniu pozwolenia na kryptowaluty stanu, znanego jako BitLicense, została mianowana tymczasowym dyrektorem wykonawczym Stowarzyszenia Virtual Commodity Association.

Amerykańskie federalne organy nadzoru finansowego nie mają bezpośredniej władzy nad rynkiem kryptowalut i dlatego w dużym stopniu polegają na organizacjach samoregulacyjnych, jeśli chodzi o wprowadzanie odpowiednich rozwiązań.