Fear&Greed Index: duży niepokój wśród inwestorów

W wyniku gwałtownego spadku ceny Bitcoina wskaźnik nastrojów na rynku Fear & Greed Index spadł do około 24, co oznacza ogromny niepokój wśród inwestorów.

https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/

Wskaźnik bierze pod uwagę takie czynniki, jak zmienność, dynamika rynku, wolumen obrotu, trendy w mediach społecznościowych, dane z różnych badań, indeks dominacji BTC, a także dane z Google Trends.

Gwałtowny spadek rynku nastąpił w przeddzień wygaśnięcia opcji Bitcoin na giełdach Deribit i LedgerX, a także kontraktów futures CME.

Analitycy CoinDesk Markets zwracają uwagę, że cena Bitcoina zamknęła się poniżej 200-dniowej średniej ruchomej (MA 200), uważanej przez wielu inwestorów za swego rodzaju granicę między rynkami byka i niedźwiedzia.

Według Arcane Research cena Bitcoina w większości przypadków spada na krótko przed realizacją kontraktów futures. Może to wynikać z działań ostrożnych inwestorów próbujących zamknąć swoje pozycje w celu uniknięcia nadmiernej zmienności oraz możliwej manipulacji ceną.
O spostrzeżeniach Arcane Research przeczytasz tutaj.

Obecny wskaźnik Fear&Greed oznacza, że wielu inwestorów kryptowalutowych jest w tym momencie bardzo niepewnych i wielu obstawia dalsze spadki. Biorąc pod uwagę spadki z ostatnich dni trzeba stwierdzić, że wszystko jest możliwe i możemy „polecieć” w dół do 7000$. Oby nie.

foto: shutterstock.com

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.