MimbleWimble na głównej sieci Litecoin’a w 2021 roku

David Burkett, główny programista MimbleWimble, niedawno ujawnił, kiedy WimbleWimble zostanie w pełni aktywowany w sieci głównej.

Protokół MimbleWimble w sieci Litecoin został aktywowany w sieci testowej 1 października 2020 r.

Według Burketta dostęp do kodu protokołu można uzyskać na Github’ie, co oznacza, że ​​każdy programista zainteresowany sprawdzeniem i uruchomieniem węzła sieci testowej może to zrobić.

Burkett kontynuował, że jego głównym celem było uczynienie MimbleWimble w sieci testowej bardziej dostępnym dla zwykłych użytkowników Litecoina. Obejmują one budowanie obsługi portfela, ulepszanie automatycznych kompilacji i lepszą dokumentację.

Określił również 2021 jako przybliżony termin pełnej aktywacji MimbleWimble w sieci Litecoin.

Według Davida Burketta podczas opracowywania przyszłości MimbleWimble na Litecoin’ie, są jeszce pewne obszary w kodzie, w których brakuje niezbędnej weryfikacji niektórych obszarów.

„Kiedy upewnię się, że wszystko działa zgodnie z projektem, zacznę szukać sposobów na przerwanie sieci testowej,  w tej chwili najważniejsze jest aby znaleźć i  wyeliminować wszelkie słabości w zakresie bezpieczeństwa oraz stabilności” – dodał David Burkett.

Ponadto obiecał, że w następnym miesiącu podzieli się szczegółowym planem wszystkich prac, które są potrzebne do połączenia MWEB ((Mimblewimble Extension Block) z głównym repozytorium, aby górnicy i operatorzy węzłów mogli włączyć aktywację w 2021 r.

Zródło : cryptonewsflash

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.