Miami ma własną cyfrową monetę

MiamiCoin to nie tylko kryptowaluta, ale raczej zdecentralizowana aplikacja, która może funkcjonować jako platforma deweloperska dla miast.

2 czerwca 2021 burmistrz Miami Francis Suarez napisał na Twitterze, że „MiamiCoin” będzie pierwszą cyfrową monetą, która zostanie uruchomiona, reprezentując własną kryptowalutę Miami.

Początkowo może się wydawać, że cyfrowa waluta będzie działać tak samo, jak inne kryptowaluty, które można kupować, sprzedawać i handlować, aby przynosić zyski zarówno inwestorom, jak i miastu Miami. Jednak „MiamiCoin” jest dość wyjątkowy wśród innych walut cyfrowych.

Patrick Stanley, założyciel i dyrektor generalny CityCoins — projektu stojącego za MiamiCoin — powiedział, że MiamiCoin (MIA) można faktycznie uznać za platformę deweloperską dla miast. „MiamiCoin, jako pierwszy w historii CityCoin, jest całkowicie programowalny. Dzięki temu można na nim łatwo budować aplikacje” — powiedział Stanley.

CityCoins to projekt zbudowany na platformie Stacks, która jest siecią zdecentralizowanych aplikacji o otwartym kodzie źródłowym (DApps) i inteligentnych kontraktów zbudowanych w sąsiedztwie łańcucha bloków Bitcoin. Oznacza to, że MiamiCoin, który został oficjalnie aktywowany 3 sierpnia, można uznać za DApp zasilany przez sieć Stacks — inteligentną platformę kontraktową zbudowaną na sieci Bitcoin. MiamiCoin nie można wstępnie wydobyć ani kupić.

Jeśli chodzi o tokenomię MiamiCoin, to w ciągu pierwszych dwóch tygodni wydobycia MIA, token trafi bezpośrednio do zarezerwowanego portfela, miasta Miami. Po dwóch tygodniach 30% wszystkich tych środków pozostanie w portfelu, a 70% trafi do górników.

Ponieważ CityCoins jest zasilany przez Stacks, użytkownicy będą mogli wymieniać się między MIA i Bitcoin (BTC) podczas wykonywania transakcji Bitcoin.

„Uważamy Bitcoin za coś, co może zasilać wiele innych aplikacji, chociaż obecnie nie jest on w pełni wykorzystywany” – skomentował Stanley.

zródło:cointelegraph

 

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.