Changpeng Zhao: „Branża kryptograficzna odejdzie od stablecoinów powiązanych z dolarem amerykańskim”

Czy Changpeng Zhao ma rację w sprawie stablecoinów?

CEO Binance, Changpeng Zhao, uważa, że ​​ze względu na niedawne czepianie się amerykańskich organów regulacyjnych w sprawie BUSD, branża może przejść na stablecoiny powiązane z innymi walutami fiducjarnymi.

Przemawiając na wydarzeniu Twitter Spaces, Changpeng Zhao argumentował, że większość ludzi nadal dokonuje płatności i rozliczeń w walutach fiducjarnych, więc mierzą zwrot z inwestycji w dolarach. Pod tym względem stablecoiny wspierane przez dolara są niezbędne. Jednak ze względu na niedawne żądanie Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS) zaprzestania emisji stablecoinów BUSD, stabilne monety zabezpieczone euro, jenem japońskim lub dolarem singapurskim staną się szczególnie popularne w przestrzeni kryptograficznej, zasugerował Zhao.

Zmniejszy to zależność branży od stablecoinów powiązanych z dolarem amerykańskim. W tym przypadku zamiast dolara wystarczy złoto, dodał Zhao.

Biorąc pod uwagę presję regulacyjną na stablecoiny denominowane w dolarach, przemysł kryptograficzny będzie zmuszony szukać gdzie indziej” – powiedział Zhao.

Algorytmiczne stablecoiny również

Prezes Binance zauważył, że algorytmiczne stablecoiny również mogą odegrać ważną rolę w rozwoju ekosystemu kryptowalut. Ostrzegł jednak, że podlegają one pewnemu ryzyku, którego nie dotyczą stablecoiny wspierane fiducjarnie. Zhao uważa, że ​​w każdym przypadku emitenci stablecoinów powinni ujawniać inwestorom szczegółowe informacje, aby mogli sami zdecydować, w które monety stablecoin zainwestować.

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, również uważa algorytmiczne stablecoiny za przydatne. Jego zdaniem są one w stanie zniszczyć monopol państwowych walut, mimo ewentualnych niepowodzeń.

Comments (No)

Leave a Reply