Jordi Baylina: Modernizacja sieci Ethereum Dencun doprowadzi do niższych opłat

Niższe opłaty w sieci Ethereum po forku Dencun

Dyrektor techniczny platformy Polygon uważa, że ​​zaplanowana na marzec aktualizacja Dencun obniży wysokość prowizji w sieci Ethereum. Hardfork Dencun powinien zostać aktywowany 13 marca.

Kluczowym elementem aktualizacji jest EIP-4844 z opcją Proto-Danksharding służącą do skalowania sieci. Według dyrektora technicznego Polygon, Jordy’ego Baylina, hard fork umożliwi obniżenie prowizji w sieciach drugiego poziomu.

Dzięki EIP-4844 całkowita przepustowość sieci Ethereum ulegnie potrojeniu, co pozwoli rollupom zkEVM, Linea, Scroll i zkSync obniżyć koszty gazu – uważa Baylina.

Baylina uważa, że ​​koszty kompresji danych zostaną obniżone od dziesięciu do pięćdziesięciu razy i podkreśla, że ​​platforma Polygon będzie miała czas na przygotowanie swojej infrastruktury przed uruchomieniem Dencun.

Wcześniej analitycy JPMorgan stwierdzili , że zwiększona aktywność inwestorów detalicznych w lutym odzwierciedla początek ważnych katalizatorów wzrostu rynku kryptowalut w nadchodzących miesiącach: zmniejszenie nagród dla górników Bitcoin i znacząca modernizacja sieci Ethereum.

Comments (No)

Leave a Reply