Jeden z najdroższych NFT z serii BAYC spadł o 80%

NFT BAYC straciły na wartości

NFT nr 8585 z kolekcji Bored Ape Yacht Club (BAYC) został sprzedany za rekordowo niską kwotę 153 ETH (~254 000 USD). Aktywa straciły 80% wartości w ciągu 11 miesięcy.

W październiku 2022 r. ten NFT został kupiony za 777 ETH – czyli około 1 milion dolarów w momencie zawarcia transakcji. Nawet biorąc pod uwagę ożywienie rynku od jesieni ubiegłego roku, cena aktywów w ujęciu fiducjarnym spadła czterokrotnie.

Po transakcji BAYC numer 8585 stracił status jednego z najdroższych tokenów w kolekcji. Uważano go za rzadkiego ze względu na jego „odlotowe” futro, koronę i inne cechy.

Według NFTGo sprzedaż miała miejsce 20 sierpnia na platformie X2Y2.

Nowy właściciel jest zagorzałym kolekcjonerem NFT. W jego portfolio znajduje się 176 tokenów z 15 kolekcji. Ostatnie zakupy obejmują inne BAYC i trzy CryptoPunki .

Wcześniej platforma OpenSea ogłosiła, że ​​od 31 sierpnia wyłączy narzędzie do przymusowego pobierania opłat licencyjnych. Decyzja spotkała się z krytyką ze strony autorów zbiorów, którzy uznali ją za naruszenie praw własności.

Twórca BAYC, Yuga Labs, również ostro zareagował na ogłoszenie OpenSea. Firma rozpocznie prace nad uniemożliwieniem witrynie sprzedaży swoich kolekcji w związku z wycofywaniem tantiem.

Yuga wierzy w ochronę tantiem, aby twórcy otrzymywali odpowiednie wynagrodzenie za swoją pracę” – powiedział dyrektor generalny Daniel Alegre.

W czerwcu łączna kwota opłat licencyjnych za zbiory NFT spadła do najniższego poziomu od dwóch lat – prawie 1000 ETH.

Przypomnijmy, że popularny artysta popowy Justin Bieber rzekomo stracił 1,2 miliona dolarów na inwestycjach w NFT. W styczniu 2022 roku piosenkarz kupił BAYC nr 3001 za 500 ETH na OpenSea.

Comments (No)

Leave a Reply