IOTA uruchamia „prawie darmową” platformę NFT

Twórcy blockchaina IOTA ogłosili uruchomienie platformy NFT w sieci testowej – IOTA 2.0 DevNet.

Na platformie użytkownicy mogą bezpłatnie rejestrować się i wystawiać swoje NFT. Według przedstawicieli firmy, usługa będzie „prawie darmowa” – tym samym IOTA zamierza przyczynić się do rozwoju rynku tokenów niezamiennych.

W wersji testowej użytkownicy mogą zapoznać się z platformą. Później projekt będzie miał własny branding i wbudowany portfel przeglądarki, a infrastruktura stanie się bardziej zdecentralizowana: w szczególności projekt przejdzie na inteligentne kontrakty.

iotanft
Co ciekawe, token IOTA zareagował na wiadomość spadkiem o 5,3%.

Pomimo szybkiego rozwoju rynku NFT, IOTA uważa, że ​​ten segment wciąż ma wiele problemów. W obecnej strukturze rynku NFT bezpośrednie przekazanie tokena nabywcy jest bardzo kosztowne – zauważają deweloperzy. Wynika to z kosztów wystawienia aktywów, wystawienia ich na aukcje, prowizji od sprzedaży, kosztów transakcji na blockchain i wielu innych.

Niewymienne tokeny stały się popularne w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, przy wolumenach transakcji NFT przekraczających miliony dolarów. Według DappRadar wolumen obrotu NFT wzrósł prawie 200-krotnie w pierwszej połowie 2021 roku.

https://nftiota.org/

 

brak komentarzy

zostaw odpowiedź