Indeks strachu i chciwości na rynku kryptowalut ustanawia nowy rekord

Ekstremalna chciwość na rynku kryptowalut

We wtorek 5 marca, jak wynika z danych platformy informacyjno-analitycznej CoinMarketCap, wskaźnik strachu i chciwości rynku aktywów cyfrowych wzrósł o 8% w stosunku do poprzedniego dnia i przekroczył 90%, co było pierwszym osiągnięciem tego poziomu od lutego 2021 r.

Oznacza to, że rynek przeżywa obecnie kryzys „skrajnej chciwości”. Analitycy CoinMarketCap zwracają uwagę inwestorów kryptowalutowych: na tle zawirowań na rynku jego uczestnicy mogą wykazywać się skrajnymi formami zachowań emocjonalnych.

Na przykład chciwość, gdy rynek rośnie, lub spontaniczna sprzedaż aktywów w wyniku irracjonalnej reakcji na chwilowy spadek cen.

Indeks Ekstremalnego Strachu i Chciwości może nie tylko wskazywać na okazję inwestycyjną, ale także wskazywać, że rynek zmierza w stronę rychłej korekty.

„Nie daj się wciągnąć w manipulację wiadomościami, ale wykorzystaj ją, aby zrozumieć, jak rynek postrzega potencjał cenowy aktywów kryptograficznych w danym okresie” – radzą eksperci z CoinMarketCap.

Indeks Strachu i Chciwości waha się od 0 do 100 i składa się ze wskaźników: zmienności (25%), wolumenu obrotu na rynku (25%), aktywności w mediach społecznościowych (15%), przeglądów i badań rynku (15%), poziomu dominacji Bitcoina w sumie (10%) i analiza tematycznych wyników wyszukiwania Google (10%).

Chociaż Bitcoin i Ethereum miały mocny start w 2024 r., a obie monety zyskały ponad 50% od stycznia, nie są to najlepsze wyniki wśród głównych graczy na rynku. Na przykład cena tokena Uniswap (UNI) wzrosła o 70%, tokena Shiba Inu (SHIB) w ujęciu tygodniowym o 306%, FLOKI o 190%, a BONK o 160%.

Comments (No)

Leave a Reply