Giełda KuCoin zhakowana. Skradziono 150 mln $

Giełda kryptowalut KuCoin padła ofiarą ataku hakerów w piątek wieczorem.

Według komunikatu na stronie internetowej firmy oraz na twitterze, o godzinie 21:05 zaczęto rejestrować duże wypłaty Bitcoina i Ethereum do nieznanego portfela.

Pierwsze dowody na problemy pojawiły się, gdy użytkownicy oficjalnej grupy KuCoin Telegram zaczęli narzekać na brak możliwości wypłaty środków z platformy. „Ze względu na obecną sytuację nie zalecamy użytkownikom wpłacania / wypłacania środków w tej chwili” – napisał administrator grupy. „Transakcje są tylko oczekujące”.

Firma analityczna Cryptoquant zwróciła również uwagę na gwałtowny odpływ bitcoinów z portfela giełdy, który natychmiast spadł do zera. Zwykle oznacza to włamanie, ponieważ gdy pojawią się problemy w systemie, wypłata środków natychmiast zatrzymuje się bez wstępnego skoku.

W sobotę rano prezes KuCoin, Johnny Liu, ogłosił podczas transmisji na żywo, że hakerzy mają do dyspozycji klucze prywatne do gorących portfeli giełdy. Pozostałe środki przeniosła do nowych portfeli, tymczasowo wstrzymując możliwość wpłaty i wypłaty kryptowalut. Liu powiedział, że zimne portfele nie zostały naruszone.

Liu odmówił ujawnienia wielkości szkód i obiecał później ujawnić adresy hakerów. Z dwóch portfeli Ethereum KuCoin na nieznany adreswycofano ponad 11 484 ETH (4 miliony USD). Skradziono również aktywa w ponad 150 tokenach Ethereum, w tym Maker, USDT, OMG i YFI, o łącznej wartości ponad 150 milionów dolarów, zgodnie z danymi blockchain.

Na tym tle kurs tokenów KuCoin Shares (KCS) spadł o 14% do 0,86 USD, po czym częściowo odzyskał spadek.

W dochodzeniu uczestniczą międzynarodowe organy ścigania. Liu potwierdził, że skradzione kryptowaluty zostaną w pełni zrekompensowane z funduszu ubezpieczeniowego.

Jeśli ten atak miał wpływ na aktywa któregokolwiek z użytkowników, zostaną one w pełni zrekompensowane przez KuCoin i nasz fundusz ubezpieczeniowy” – podała firma.

Według CoinGecko, KuCoin jest szesnastą co do wielkości giełdą kryptowalut na rynku, z dziennym obrotem 112 milionów dolarów.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź