Portfele sprzętowe Trezor nie będą obsługiwać nadchodzącego podziału Bitcoin Cash

SatoshiLabs ogłosił, że jego portfele sprzętowe Trezor nie będą obsługiwać nowej kryptowaluty, która może pojawić się w wyniku nadchodzącego forka Bitcoin Cash.

SatoshiLabs twierdzi, że będzie nadal wspierać istniejącą implementację Bitcoin Cash o nazwie Bitcoin ABC i będą postępować zgodnie z ogólnym konsensusem po forku, aby określić dominujący łańcuch.

Według ostatnich doniesień, Bitcoin ABC nie jest obsługiwany przez społeczność, a giełdy, pod warunkiem, że istniejąca dystrybucja jest utrzymywana, najprawdopodobniej przypiszą ticker BCH do innego łańcucha, którego oprogramowanie nazywa się BCHN.

W zależności od konsensusu użytkowników po forku, albo niczego nie zmienimy, albo przełączymy obsługę na łańcuch, który rozdzieli się w wyniku forka, czyli węzeł Bitcoin Cash” – napisał SatoshiLabs.

Podkreślają w osobnym akapicie i powiększoną czcionką: „Nie będzie żadnych narzędzi wspomagających separację!

Użytkownicy, którzy chcą otrzymywać monety z nowego łańcucha, są zachęcani do wycofania swoich aktywów Bitcoin Cash do portfela innej firmy.

Artykuł polecany dla początkujących: Jak sprzedać BTC

Kilku członków społeczności wyraziło rozczarowanie decyzją firmy. Szczególną krytykę wywołał zamiar SatoshiLabs utrzymania wsparcia dla Bitcoin ABC na czas forka, co mogłoby spowodować dezorientację wśród użytkowników w przypadku nagłej deprecjacji ich aktywów.

źródło: https://blog.trezor.io/what-trezor-users-need-to-know-about-the-bitcoin-cash-fork-a21ceafdc03e

Comments (No)

Leave a Reply