Portfele sprzętowe Trezor nie będą obsługiwać nadchodzącego podziału Bitcoin Cash

SatoshiLabs ogłosił, że jego portfele sprzętowe Trezor nie będą obsługiwać nowej kryptowaluty, która może pojawić się w wyniku nadchodzącego forka Bitcoin Cash.

SatoshiLabs twierdzi, że będzie nadal wspierać istniejącą implementację Bitcoin Cash o nazwie Bitcoin ABC i będą postępować zgodnie z ogólnym konsensusem po forku, aby określić dominujący łańcuch.

Według ostatnich doniesień, Bitcoin ABC nie jest obsługiwany przez społeczność, a giełdy, pod warunkiem, że istniejąca dystrybucja jest utrzymywana, najprawdopodobniej przypiszą ticker BCH do innego łańcucha, którego oprogramowanie nazywa się BCHN.

W zależności od konsensusu użytkowników po forku, albo niczego nie zmienimy, albo przełączymy obsługę na łańcuch, który rozdzieli się w wyniku forka, czyli węzeł Bitcoin Cash” – napisał SatoshiLabs.

Podkreślają w osobnym akapicie i powiększoną czcionką: „Nie będzie żadnych narzędzi wspomagających separację!

Użytkownicy, którzy chcą otrzymywać monety z nowego łańcucha, są zachęcani do wycofania swoich aktywów Bitcoin Cash do portfela innej firmy.

Kilku członków społeczności wyraziło rozczarowanie decyzją firmy. Szczególną krytykę wywołał zamiar SatoshiLabs utrzymania wsparcia dla Bitcoin ABC na czas forka, co mogłoby spowodować dezorientację wśród użytkowników w przypadku nagłej deprecjacji ich aktywów.

źródło: https://blog.trezor.io/what-trezor-users-need-to-know-about-the-bitcoin-cash-fork-a21ceafdc03e

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.