Coinbase umożliwia bezpłatne wypłaty gotówkowe w PayPal

Główna Coinbase wprowadziła bezpłatne wypłaty gotówki do systemu płatności online PayPal.

Współpraca ogłoszona została 14 grudnia. Od tej chwili, użytkownicy Coinbase z siedzibą w USA mogą bezpłatnie wycofać swoje środki pieniężne z PayPal’a.

Usługa dla innych krajów ma zostać uruchomiona w następnym roku.

Coinbase i PayPal mieli już okazję ze sobą współpracować. W 2016 roku giełda dodała swoją usługę do platformy płatniczej. Wówczas użytkownicy Coinbase mogli sprzedawać BTC, a uzyskane środki od razu lądowały w portfelu PayPal. ‘Intergracja’ została jednak szybko zakończona. Powodem były rzekome problemy techniczne.

Ten ruch pozwoli amerykańskiej giełdzie rozszerzyć swój zakres usług, który i tak prężnie rozwija się w ciągu ostatnich miesięcy. Również w tym miesiącu Coinbase odkrywa możliwości udzielania wsparcia dla 31 różnych kryptowalut. Potencjalnymi nowymi dodatkami są Ripple (XRP), EOS i Cardano (ADA). Coinbase, planuje współpracować z lokalnymi bankami i regulatorami, by dodać je do jak największej liczby jurysdykcji.

Coinbase ogłosił również nowy proces, który umożliwi im szybsze notowania cyfrowych zasobów. Użytkownicy, chcący przesłać tokeny w giełdzie za pośrednictwem nowego procesu, będą musieli użyć w tym celu specjalnego formularza. Formularz ten zostanie następnie oceniony przez zespół do spraw wymiany w odniesieniu do zasobów użytkownika.

To nie koniec szerokiego spektrum usług Coinbase. W listopadzie giełda uruchomiła transakcje pozagiełdowe (OTC) dla klientów instytucjonalnych. Szef sprzedaży Coinbase, Christine Sandler, ujawnia, że usługa OTC będzie prawdopodobnie połączona z Coinbase Custody (CC). CC to narzędzie kryptograficzne dla inwestorów instytucjonalnych, uruchomione w lipcu tego roku.

Firma PayPal nie pozostaje dłużna w kwestii rozszerzania wachlarza usług. W marcu firma złożyła patent do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA dotyczący zwiększenia szybkości płatności krytpowalut. System ten polega na użyciu wtórnych kluczy prywatnych w celu skrócenia czasu oczekiwania na transakcję pomiędzy użytkownikami.

Współpraca giganta giełd kryptowalut z potentatem sektora płatności online może przynieść nam wiele dobrego. Oznacza to ni mniej ni więcej jak to, że kryptowaluty stają się coraz bardziej powszechne i odciskają coraz większy ślad w naszym codziennym życiu.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.