Co jest największym atutem Ethereum Classic (ETC)?

Ethereum classic (ETC) znajduje się w centrum zainteresowania od kilku tygodni.

Dzieje się tak dlatego, że Coinbase ogłosiła, że ​​zamieści go na swojej giełdzie. Wydaje się, że to ogłoszenie zaskoczyło wielu, a niektórzy inwestorzy zastanawiają się, dlaczego Coinbase wybrała Ethereum Classic (ETC)? Czy jest coś cennego w tym krypto, które wielu przeoczyło w przeszłości? ETC jest rzeczywiście bardzo wartościowym projektem. Jego kluczową wartością jest… niezmienność.

Dla laika niezmienność oznacza, że ​​nic nie może się zmienić w klasycznym blockchainie Ethereum, bez względu na sytuację. Wszystkie informacje na temat tego blockchaina są trwałe i zawsze mogą być używane jako punkt odniesienia w dowolnym momencie w przyszłości. Oznacza to, że jedynym powodem, dla którego Ethereum może zostać rozwidlony, jest usunięcie błędów z systemu.

Czy to oznacza, że ​​informacje mogą być zmienione w innych blokach, np. Ethereum (ETH)? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba cofnąć się o dwa lata, kiedy Ethereum został rozgałęziony, tworząc Ethereum (ETH). Przyczyną rozwidlenia był hack DAO, w którym stracono ponad 50 milionów dolarów. Poprzez fork ETH, informacje na temat blockchain zostały zmienione, aby odzyskać inwestorów. Inwestorzy i górnicy, którzy byli przeciwko temu widelcowi, trzymali się oryginalnego Ethereum i nazwali go Ethereum Classic (ETC). Ich obowiązującą zasadą jest to, że blockchain nie może być zmieniony, aby zmieniać wpisy bez względu na sytuację, czy to dobrą czy złą. Jeśli jest źle, osoby zaangażowane nie mają innego wyboru, jak sobie z tym poradzić.

Ta niezmienność Ethereum Classic jest coraz częściej postrzegana przez wielu jako atut, stąd jej odrodzenie jako najwyższej klasy projektu kryptograficznego. To dlatego, że jeśli korporacje miałyby korzystać z blockchain do generowania kontraktów, muszą mieć pewność, że takie umowy mogą przetrwać próbę czasu. Wystarczy podać kontekst, zakładając, że firma A sprzedaje nieruchomość firmie B, a ta umowa jest realizowana poprzez blockchain. Byłoby w ich najlepszym interesie, gdyby informacje te były trwałe i nieodwracalne. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku jakichkolwiek sporów prawnych w przyszłości, zawsze mogą cofnąć się do tych transakcji na blockchain. Dlatego niezmienność jest tak ogromnym atutem dla platform blockchain, a Ethereum Classic (ETC) zdołał wykorzystać to jako atut.

Mając to na uwadze, jest oczywiste, że Ethereum Classic (ETC) jest jednym z najcenniejszych i najbardziej niedocenianych projektów kryptograficznych na rynku. Po dodaniu na Coinbase, jej wolumeny będą rosły, a wraz z nimi wartość. Szanse na zamknięcie roku na poziomie ponad 100 USD są dość wysokie, w oparciu o silną markę jako niezmienny blockchain.

źródło: https://cryptorecorder.com/2018/06/28/whats-ethereum-classic-etcs-biggest-asset/