CipherTrace będzie śledzić transakcje w Binance Smart Chain

Cipher Trace śledzi transakcje na BSC

Firma analityczna CipherTrace dodała Binance Smart Chain (BSC) do systemów śledzenia podejrzanej aktywności w sieci.

Dyrektor generalny firmy, Dave Jevans zauważył, że narzędzia CipherTrace umożliwiają analizę transakcji na określonym łańcuchu bloków i interakcję z aplikacjami w tej sieci.

Główny specjalista ds. Zgodności Binance, Samuel Lim, powiedział, że zgodność z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy ma dla firmy ogromne znaczenie.

W dłuższej perspektywie to [dodanie Binance Smart Chain do systemów CipherTrace] zwiększy wiarygodność BSC i wzmocni partnerstwo w zakresie usług fiducjarnych i regulowanych” – powiedział Lim.

Wcześniej analitycy z CipherTrace poinformowali, że kradzież w sektorze DeFi osiągnęła rekordowy poziom 156 mln$ w 2021 roku .

W maju zaatakowano kilka projektów działających w sieci BSC: na początku miesiąca nieznana osoba skradła około 30 mln$ z puli płynności protokołu Spartan DeFi , później xToken stracił 25 mln$, bEarn Fi – ok. 11 mln$.

Cena tokena protokołu PancakeBunny DeFi spadła o 80% w wyniku działań atakującego. Według The Block, nieznany sprawca wypłacił ponad 40 milionów dolarów.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź