Sam Bankman-Fried przekupił chińskiego urzędnika za 40 milionów dolarów.

Według nowego aktu oskarżenia, były dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried rzekomo przekupił jednego lub więcej chińskich urzędników. Bankman-Fried, we współpracy z innymi miał dać łapówkę w krypto o wartości 40 milionów dolarów.

Po oszustwie, również łapówkarstwo

Do istniejących już zarzutów dotyczących oszustwa teraz dochodzą zarzuty dotyczące spisku w celu naruszenia przepisów antyłapówkarskich. Dzięki transakcji Bankman-Fried chciał zapewnić sobie dostęp do kilku zamrożonych kont.

„Bankman-Fried i inni postanowili zapłacić kryptowaluty jednemu lub więcej zagranicznym urzędnikom w Chinach, aby wpłynąć na nich, aby odblokować konta w celu uzyskania i utrzymania biznesu dla Bankmana-Frieda, Alameda i innych”.

Jeszcze niedawno Bankman-Fried był przedstawiany jako mesjasz świata kryptowalut. Ale od upadku FTX z jego reputacji nie pozostało już nic. W grudniu były CEO FTX został aresztowany i obecnie oczekuje na wyrok w areszcie domowym. Proces rozpocznie się w październiku. Do tego czasu mieszka on w domu swoich rodziców w Kalifornii.

W tym tygodniu ogłoszono również, że Bankman-Fried nie może już korzystać z aplikacji do czatowania w ramach nowego porozumienia dotyczącego kaucji. Wynika to z faktu, że rzekomo próbował skontaktować się z potencjalnymi świadkami. Wolno mu korzystać jedynie z laptopa, jednak jego funkcje są ograniczone. Ponadto jego rodzice muszą obiecać, że uniemożliwią mu dostęp do innych urządzeń.

Niekorzystne perspektywy dla SBF

Bankman-Fried nadal utrzymuje swoją niewinność. Rzekomo nigdy nie wiedział o nadużyciach, które miały miejsce za kulisami w FTX i Alameda Research. Jednak trzech byłych kierowników FTX i Alamedy przyznało się już do winy i będzie współpracować z prokuratorami.

Sprawa Bankmana-Frieda z dnia na dzień staje się coraz bardziej poważna i jest duża szansa, że będzie musiał długo kontemplować swoje grzechy za kratkami. Szanse na to, że nie miał on wiedzy o wszystkich naruszeniach, które miały miejsce na upadłej giełdzie, wydają się bardzo nikłe.

Comments (No)

Leave a Reply