Chainalysis wprowadza usługę analityczną dla giełd kryptowalut

Chainalysis wydał Chainalysis Business Data, aplikację do analizy danych.

Pomoże giełdom kryptowalut i innym firmom fintech lepiej zrozumieć swoich odbiorców i dostosować strategie handlowe. Dane uzyskane podczas analizy będą przydatne dla działów marketingu, finansów i rozwoju produktów.

„Zaletą kryptowaluty jest jej przejrzystość, a dzięki odpowiednim danym firmy mogą uzyskać cenny wgląd w rozwój strategii wzrostu. Takiego poziomu rozwoju biznesowego opartego na danych nie można osiągnąć w tradycyjnych finansach, a to jest kolejna zaleta blockchain”- powiedział Jonathan Levin, współzałożyciel i dyrektor ds. Strategii Chainalysis.

Pierwszym użytkownikiem usługi była BitPanda, która zaczęła analizować zachowania użytkowników na platformie.

Nowa usługa Chainalysis pomoże ulepszyć nasze strategie marketingowe i rozwój produktów, a także utrzymać i poszerzyć naszą bazę klientów” – skomentował Foivos Mytilinajos, szef Business Intelligence and Data Development w Bitpanda.

Usługa analityczna Chainalysis zapewnia narzędzia do dogłębnego badania łańcuchów bloków, co pomaga zidentyfikować przyczyny głównych wydarzeń na rynku kryptowalut. Na przykład analitycy firmy ujawnili, że mali handlowcy, a nie duże instytucje, są winni ostatnich spadków Bitcoina.

Analitycy szacują, że inwestorzy zainwestowali około 410 miliardów dolarów w zakup bitcoinów po obecnych cenach. Około 300 miliardów dolarów inwestycji stało się nieopłacalnych przy cenie bitcoina wynoszącej 36 tysięcy dolarów, jednak pozostałe 110 miliardów dolarów pokryło wszystkie koszty bitcoinów przechowywanych od połowy marca 2020 roku. To, według Chainalysis, oznacza, że ​​inwestorzy mają silne bodźce, aby nie sprzedawać kryptowaluty, ale nadal inwestować w nowe kierunki na rynku.

Wcześniej Chainalysis ogłosili, że są gotowi pomóc władzom zarabiać na skradzionej kryptowalucie. Nowa usługa pomoże agencjom rządowym i komisarzom ds. upadłości radzić sobie z przejętymi lub skonfiskowanymi aktywami kryptowalutowymi.

Popularność kryptowalut rośnie, więc są one coraz częściej używane zarówno przez szanowane osoby, jak i przez oszustów. Rządy odniosły ostatnio duże sukcesy w zwalczaniu przestępczości, a my pomagamy im przejąć i pozbyć się skonfiskowanego majątku ”- powiedział Jason Bonds, dyrektor ds. Dochodów w Chainalysis.

Comments (No)

Leave a Reply