CEO Twittera uruchomi zdecentralizowaną giełdę Bitcoin?

Najpierw portfel BTC, teraz DEX

Dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey określił kierunek zdecentralizowanej przestrzeni finansowej opartej na Bitcoinie, którą ogłosił w zeszłym miesiącu. Dorsey nazywa projekt „TBD”.
„Obraliśmy kurs @ TDB54566975: Pomóż nam zbudować otwartą platformę do budowy zdecentralizowanej giełdy bitcoin”, napisał.

Menedżer Dorsey’s Cash App i szef najnowszej inicjatywy, Mike Brock, ujawnił dalsze szczegóły planu:

Wierzymy, że bitcoin stanie się walutą Internetu. Podczas gdy wiele projektów pracuje nad decentralizacją Internetu, skupiamy się wyłącznie na bezpiecznym globalnym systemie monetarnym dla wszystkich. Ale uwzględnienie wszystkich wymaga kilku elementów, których naszym zdaniem brakuje. Pozyskiwanie bitcoinów wiąże się dziś zazwyczaj z wymianą fiat w scentralizowanych i powierniczych usługach, takich jak Cash App czy Coinbase. Te kanały kupna/sprzedaży bitcoinów mają wiele problemów i są nierównomiernie rozłożone na całym świecie.

Nowy projekt, według Brocka, uprości proces kupna BTC z dowolnego miejsca na świecie.

Można to sobie wyobrazić jako zdecentralizowaną giełdę na fiat. Jak powiedzieliśmy wcześniej, platforma zostanie opracowana całkowicie publicznie, będzie protokołem open source i będzie obsługiwać każdy portfel. Nie będzie modelu organizacji ani zarządzania do nadzorowania TBD. Nieograniczony dostęp lub nic”- dodał.

Jednocześnie Brock zauważył, że szczegółowe zasady działania TBD nie zostały jeszcze w pełni określone. Jako jedną z możliwych opcji realizacji pomysłu wskazał boczny łańcuch Bitcoina z obsługą inteligentnych kontraktów Rootstock.

Jednak luki, które należy wypełnić, mogą być zbyt duże, co może spowodować, że będziemy brać pod uwagę również inne opcje. Niektóre z tych luk są związane z kosztami i skalowalnością. Lightning rozwiązuje ten problem z perspektywy płatności. Musimy rozwiązać problem infrastruktury do wymiany aktywów cyfrowych, takich jak stablecoiny”- podsumował.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.