HTC wprowadzi smartfon z wbudowanym portfelem krypto i aplikacją CryptoKitties

Elektroniczny gigant HTC nie rezygnuje z planów wydania smartfona z natywną siecią blockchain.

Tajwańska firma jest gotowa do wprowadzenia kolejnego smartfona, który będzie wyposażony w wbudowany portfel kryptowalutowy i popularną aplikację CryptoKitties.

15 maja firma HTC zaprezentowała HTC Exodus, swój smartfon z łańcuchem bloków . Urządzenie promowane było jako pierwszy na świecie smartfon obsługujący zarówno sieci Bitcoin, jak i Ethereum, wyposażony w „natywną sieć typu blockchain, która wykorzystuje telefony Exodus jako węzły wspierające handel kryptowalutami między użytkownikami”.

W nowej erze internetu, ludzie z reguły przywiązują większą wagę do swoich danych; jest to doskonała okazja, aby zapewnić użytkownikom narzędzia, dzięki którym odzyskają kontrolę nad swoją cyfrową tożsamością. Exodus to świetny punkt wyjścia, ponieważ obecnie telefon jest najbardziej osobistym urządzeniem, a zarazem źródłem wszystkich naszych osobistych danych. Jestem naprawdę podekscytowany, ponieważ urządzenie to stwarza szansę zdecentralizowania internetu i przekształcenia go zgodnie z potrzebami nowoczesnego użytkownika„, powiedział Phil Chien, główny dyrektor HTC ds. kryptografii.

Dostrzegamy potencjał cyfrowego deficytu i unikatowości. Wprowadzając do sprzedaży Exodus, HTC chce stworzyć rynek zasobów opartych na technologii blockchain. Zapraszamy wszystkich deweloperów do rozpowszechniania gier blockchain, cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i tokenów NFT za naszym pośrednictwem. Uważamy, że paradygmat się zmienia, a wahadło znów przechyla się w stronę własności oraz wartości treści„, powiedział Phil Chen.

Firma HTC poinformowała również o dwóch partnerstwach, które mają przyspieszyć postępy w tej dziedzinie – z firmą Animoca, dystrybutorem Cryptokitties, oraz Bitmark, twórcą projektu chronionej kryptograficznie własności cyfrowej. W ten sposób firma przystępuje do walki z komodyfikacją ludzkości.

Warto również zauważyć, że trzeci na świecie największy producent słuchawek Huawei Technologies Co. rozważa również możliwość zaprojektowania smartfona, który obsługiwałby aplikacje blockchain.