Canaan zwiększył udział w rynku sprzętu górniczego do 22%

W ciągu ostatnich dwóch lat producent sprzętu górniczego Canaan Creative zwiększył swój udział w rynku z 6% do 22%, znacznie osłabiając pozycję niezmiennego lidera Bitmain (65%).

Rywal Ebang wykazał również umiarkowaną pozytywną dynamikę wzrostową – od 5% do 8%. Całkowity udział innych producentów spadł trzykrotnie – z 15% do 5%.

IPO firmy Canaan zawierała informacje o zmienności sprzedaży, która czasami przekraczała zmienność samego Bitcoina. Eksperci BitMEX są przekonani, że akcje Canaan mogą być najbardziej niestabilnym aktywem w branży. Od czasu pierwszej oferty publicznej pod koniec listopada spadły one już o ponad 40%.

BitMEX sugeruje. że konflikt korporacyjny między założycielami Bitmain uniemożliwi firmie uruchomienie pierwszej oferty publicznej. Kampania zostanie albo przełożona, albo całkowicie anulowana, podsumowali analitycy.

Pod koniec października współzałożyciel Bitmain Cihan Wu powrócił na stanowisko dyrektora generalnego i pozbył się swojego partnera Mikri Zhanga, który sprawował kontrolę nad firmą.

Od tego momentu ukryty konflikt doprowadził do publicznej konfrontacji. Zhang zrobił nieudaną próbę odzyskania władzy, a następnie zablokował niektóre konta Bitmain.

Uważa się, że przyczyną konfliktu była chęć Zhanga do rozszerzenia personelu i skoncentrowania się na kierunku AI, pomimo trudności finansowych firmy i stopniowego osłabienia pozycji na rynku produkcji sprzętu.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.