Kryptowaluty w Revolut w końcu dostępne w USA

Brytyjska firma fintech z rosyjskim rodowodem Revolut zapewniła dostęp do swojej usługi kryptowalut klientom ze Stanów Zjednoczonych. Podpisano umowę o współpracy z licencjonowaną nowojorską firmą Paxos.

Mieszkańcy USA, z wyjątkiem Tennessee, mogą handlować kryptowalutami Bitcoin i Ethereum w oficjalnej aplikacji Revolut. Z czasem lista ta będzie się powiększać w zależności od potrzeb klientów.

Revolut wszedł na rynek amerykański w marcu. Klienci europejscy korzystają z tej usługi od kilku lat. Firma poinformowała, że ​​kryptowaluty stały się ważnym sposobem na przyciągnięcie nowych użytkowników w Europie, i wyraziła nadzieję, że w Stanach Zjednoczonych osiągną podobny sukces.

Niedawno Revolut ogłosił, że zgodnie z prawem sami klienci zostaną właścicielami kryptowaluty zakupionej na platformie. Wcześniej należały do ​​firmy. Jednak nadal niemożliwe jest usunięcie zasobów cyfrowych z platformy. Revolut pobiera prowizję w wysokości 2,5% od każdej transakcji dla zwykłych klientów i 1,5% dla klientów preferowanych.

W przyszłości Revolut planuje ekspansję w regionie Azji i Pacyfiku, w tym w Australii, Singapurze i Japonii.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.