Binance Research: Altseason może nadejść już wkrótce

Jeśli posiadasz altcoiny, czeka Cię ekscytujący okres. Według Binance Research, niektóre wskaźniki wskazują, że sezon altcoin może nadejść już wkrótce.

6 marca Binance Research opublikował raport analizujący wskaźniki kryptowalut na luty 2020 r.

W lutym średni dzienny wolumen altcoinów wzrósł o 69%. Autorzy raportu zauważają, że ​​główny udział miał ether (ETH). Tylko w lutym druga największa kryptowaluta zwiększyła swój całkowity miesięczny wolumen o 158,6%.

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego miesiąca było spotkanie programistów ETHDenver. Najczęściej omawianym tematem było nadchodzące przejście Ethereum na algorytm konsensusowy PoS w ETH 2.0. Uczestnicy rozmawiali również o tworzeniu inteligentnych umów na blockchainie Ethereum.

Oczekuje się, że w lipcu sieć zostanie poddana hard forkom w celu wprowadzenia ProgPoW (Programmatic Proof-Work), który zastąpi ETHhash i zwiększy odporność na ASIC. Ta propozycja miała sprawić, że przejście na PoS przebiegnie płynnie, zamiast tego stało się centrum niezgody w społeczności Ethereum.

Wydaje się jednak, że wieloryby gromadzą ETH w miarę konsolidacji rynku kryptowalut. Właściciele dużych ilości ETH oczekują wzrostu po ostatnich minimach.

Luty był bardzo niestabilnym miesiącem dla kryptowalut. Początkowo kursy rosły, a następnie wykazywały mocne spadki. Bitcoin zaczął luty na poziomie 9300 USD, a następnie wzrósł do 10 500 USD, zamykając się na 8500 USD.

W rezultacie w lutym dominacja BTC w wolumenie obrotów spadła z 40% do 27%. Według raportu spadek był jednym z najostrzejszych dla BTC od miesięcy.

Jeśli ta tendencja się utrzyma, wzrośnie zainteresowanie uczestników rynku altcoinami ”, mówi raport.

źródło: https://www.binance.com/en/blog/421499824684900448/Binance-Research-Altcoin-Season-Might-Come-Soon-ETHDenver-Drives-ETH-Surge

Comments (No)

Leave a Reply