Bitmarket.pl – największy przekręt na polskim rynku krypto w historii?

„Szanowni Użytkownicy. Z przykrością informujemy, że wskutek utraty płynności z dniem 08.07.2019 roku Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach”. Taki oto wpis widnieje na stronie Bitmarket.pl od północy z 07.07.2019 na 08.07.2019.

Jak podają różne media z branży finansowej i kryptowalut w polsce i na świecie, na giełdzie Bitmarket mogło znajdować się ponad 100 mln zł.

Konta na giełdzie miało około 60 tysięcy użytkowników, a ponad 5 tysięcy aktywnie handlowało kryptowalutami. Według doniesień medialnych na giełdzie, w momencie zamknięcia, w depozytach znajdowało się grubo ponad 2 tysiące BTC.

Bitmarket był jedną z najstarszych i jednocześnie największych polskich platform do handlu kryptowalutami.

Jak piszą użytkownicy/klienci giełdy m.in. na specjalnie założonej grupie FB dla poszkodowanych, niepokojące oznaki, że z giełdą jest coś nie tak zaczęły pojawiać się już na początku bieżącego roku.

Jeśli się okaże, że klienci giełdy nie odzyskają swoich środków będzie to największy scam exit w historii kryptowalut w Polsce.

Z niecierpliwością czekamy na oficjalne oświadczenie Bitmarket oraz kroki olsztyńskiej prokuratury gdzie złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Comments (No)

Leave a Reply