Bitcoin analiza techniczna #18

BTC/USD interwał 1D

Analizę zacznę od pokazania mierzeń. Po lewej jest mierzenie fibo spadku kursu BTC. Następne to mierzenie zasięgu wzrostu. Ostatni zasięg wzrostu pokrywa się ze strefą oraz jest tuż nad mierzenie 38.2% fibo ze spadku. Poziom 9084$ jest osiągalny w ciągu kilku najbliższych dni. Jest to również poziom zgodny z wcześniejszą strefą, która służyła za wsparcie. EMA12 została przebita co potwierdza popyt i siłę na wzrosty.

BTC/USD interwał 1D

Teraz się przyjrzę wskaźnikom. Widać tu dywergencje wzrostową na wskaźniki RSI jest to mocny sygnał zważywszy na dość wysoki interwał. Sugeruje to ruch w górę aż do granic wykupienia wskaźnika. Stochastic potwierdza nam słuszność dalszego ruchu.

BTC/USD interwał 4h

W interwale czterogodzinnym wyraźnie widać że strefa popytowa (pomarańczowa) zatrzymała spadki i była bardzo dobrym miejsce do zakupu. A dokładnie zakup powinien się odbyć po pierwszej świecy, która wyszła ze strefy, jest bardzo popytowa, długa, bez cienia i z niewielkim knotem. Zawracam uwagę, również na wolumen, który rośnie i jest wysoki na zielonych świecach a niski na czerwonych jest to kolejna pozytywna oznaka. Moje wcześniejsze przypuszczenia w przypadku ruchów wzrostowych czyli wybronienie strefy pomarańczowej oraz wybicie strefy podażowej (czerwona) się potwierdziły. Kurs znajduje się dość blisko średniej EMA144 (pomarańczowa) bardzo możliwe że po jej osiągnięciu nastąpi niewielka korekta i jeszcze test czerwonej strefy od góry.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.