Bitcoin analiza techniczna #17

BTC/USD interwał tygodniowy

Analizę kursu BTC zacznę od interwału tygodniowego. Świeca z tego tygodnia rysuje się czerwona co nie jest pozytywne. Mała świeczka doji jest oznaką niezdecydowania i konsolidacji. Często bywa oznaką odwrócenia trendu ale jeśli się zamknie niżej niż otwarcie może też zapowiadać dalsze spadki. Wskaźnik Stochastic znajduje się na wyprzedaniu ale używam go tylko do potwierdzania innych sygnałów jego poziom teraz nie ma znaczenia.

BTC/USD interwał dzienny

W dziennym interwale widać malejący wolumen oraz czerwone świeczki z kilku ostatnich dni. Wskaźnik RSI znajduje się na wyprzedaniu ale odbija od poziomu 30 punktów co jest oznaką silnej podaży. Kurs ciągle się znajduje pod średnią EMA12 co świadczy o silnym trendzie spadkowym.

BTC/USD interwał 4h

W niższym interwale utworzyła się strefa podażowa, nawet została przetestowana przed spadkiem. Dziś doszło do testu strefy popytowej po raz drugi. Większa korekta tych spadków będzie możliwa dopiero po przebiciu średniej EMA48 (zielona). a potem strefy podażowej.

BTC/USD interwał dzienny

Widać na wykresach że korzystam z trzech średnich kroczących EMA 144 – pomarańczowa, 48 – zielona, 12 niebieska. Na wykresie wyżej zaznaczyłem fioletowymi prostokątami miejsca przecięcia się średniej EMA144 i EMA48 oraz teoretyczne miejsce kolejnego przecięcia. Jak widać te średnie są świetnym wyznacznikiem trendu długoterminowego. Na pewno warto je obserwować przy planowaniu długich inwestycji. Kolejne przecięcie może zwiastować znacznie większe spadki. Sytuacja pod tym wzgledem podobna jak w 2018 roku i widać jak się rozwijała.

BTC udział w rynku

Udział w rynku BTC wyraźnie spada jest to kolejny czynnik świadczący o podaży. Zobaczymy czy się to odbije w kursie.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.