Wielka kopalnia kryptowalut odkryta w opuszczonej fabryce w Rosji

Duża nielegalna kopalnia kryptowalut została odkryta przez policję w rosyjskim mieście Orenburg. Kopalnia została założona na terenie opuszczonej fabryki. Twórcy kopalni ukradli energię elektryczną wartą 60 milionów rubli. Grozi im wiele lat więzienia.

Badając niezwykle wysokie zużycie energii elektrycznej, policja w rosyjskim mieście Orenburg natknęła się na jedną z największych kopalni kryptowalut w kraju. Nieznani sprawcy nielegalnie założyli swoją kopalnię w zamkniętej fabryce kauczuku, podłączając kable do pobliskiej stacji transformatorowej.

Urządzenia ASIC były najprawdopodobniej wykorzystywane do wydobywania Bitcoinów, ponieważ są w stanie zapewnić niezbędną moc obliczeniową do przetwarzania transakcji. ASIC zużywają ogromną ilość energii elektrycznej i generują dużo ciepła. Wymagane chłodzenie zapewniały duże wentylatory przemysłowe.

Nielegalna kopalnia kryptowalut została odkryta po tym, jak pracownicy miejscowego zakładu energetycznego wykryli podejrzanie wysokie zużycie energii elektrycznej ze starej fabryki. Przedsiębiorstwo państwowe zamknięto kilka lat temu.

Według wstępnych szacunków kopalnia zużyła prąd o wartości 60 milionów rubli (ponad 1 milion USD), informuje Ren TV . Jednak kopiący kryptowaluty w opuszczonej fabryce nigdy nie zadali sobie trudu, by zapłacić rachunki. Jeśli zostaną znalezieni przez policję, mogą zostać skazani na 10 lat więzienia.

Federacja Rosyjska jest gotowa przyjąć przedsiębiorców gotowych inwestować w kopanie kryptowalut. Domy i firmy zużywają mniej niż 60% energii elektrycznej, którą może wyprodukować kraj. Niedawno rosyjski biznesmen nabył dwie elektrownie, które mają być używane specjalnie do kopania Bitcoinów. Zagraniczni inwestorzy również są mile widziani.

Jednak kopalnia bitcoin w Orenburgu nie uzyskała zgody od żadnej instytucji rządowej. Nielegalna kopalnia w starej fabryce kauczuku zdecydowanie nie jest tym, co władze rozumieją przez uprzemysłowione wydobywanie kryptowalut. Niemniej jednak nielegalna kopalnia w Orenburgu była do tej pory jedną z największych w Rosji

Comments (No)

Leave a Reply