BlockFi zawiesza wypłaty w związku z kryzysem FTX

Platforma pożyczkowa BlockFi powiedziała, że nie będzie mogła prowadzić działalności w zwykły sposób i ograniczy operacje ze względu na brak jasności co do statusu FTX i Alameda Research.

Firma wstrzymała wypłaty. BlockFi zalecił również użytkownikom powstrzymanie się od dokonywania wpłat na portfele i konta oprocentowane.

Jesteśmy zszokowani i przerażeni wiadomościami związanymi z FTX i Alamedą. Jesteśmy podobni do reszty świata, która dowiedziała się o tej sytuacji za pośrednictwem Twittera. […] Naszym priorytetem pozostaje ochrona naszych klientów i ich interesów.

Spółka przyrzekła, że będzie aktualizować sytuację „tak często, jak to możliwe”.

Jeszcze 8 listopada założyciel BlockFi Florrie Marquez zapewniał, że wszystkie produkty firmy działają, a biznes jest niezależny od firm Sama Bankmana-Frieda.

W lipcu platforma zawarła umowę z FTX US. Warunki obejmowały 400 mln USD pożyczki od amerykańskiego oddziału po otrzymaniu 240 mln USD opcji na zakup spółki.

W dniu 10 listopada Bankman-Fried stwierdził, że kryzys płynności nie dotknął FTX US. Amerykańska platforma zamieściła jednak na swojej stronie internetowej komunikat o możliwym wstrzymaniu handlu w najbliższych dniach. Inwestorom zaleca się zamknięcie pozycji, wypłaty pozostają możliwe.

ftp.us upadek?

Inne firmy, na które wpływ na upadek FTX

Podobnie jak BlockFi, szereg innych dużych firm kryptowalutowych pospiesznie zdystansowało się od upadającego FTX.

9 listopada Genesis Trading podkreślił, że kontynuuje normalną działalność i nie posiada „tokenów scentralizowanej giełdy”. Następnego dnia należąca do Barry’ego Silberta spółka zależna Digital Currency Group poinformowała, że na jej koncie FTX zablokowano środki w wysokości ~175 milionów dolarów.

Również 9 listopada CEO Crypto.com Chris Marszalek napisał, że wpływ kryzysu imperium biznesowego Bankmana-Frieda na działalność platformy był „nieistotny”.

Dzień później firma zawiesiła wpłaty i wypłaty w USDC i USDT na blockchainie Solana. Marszałek zaznaczył, że FTX jest najważniejszą platformą dla tych stablecoinów w ekosystemie blockchaina.

Dla przypomnienia, amerykańscy regulatorzy rozpoczęli dochodzenie w sprawie FTX. Giełdą zainteresował się również Departament Sprawiedliwości USA.

 

 

 

 

Comments (No)

Leave a Reply